فارسی ایرانایرانتهران شنبه تا پنجشنبه 08:00-17:00 5-35320220-031 شنبه تا پنجشنبه 8:00-17:00 02187654321
info@simayeshahr.com
دستگاه برش لیزر
دستگاه CNC
دستگاه چاپ بنر
درخواست لیست قیمت

دستگاه فایبر

سیمای شهر > دستگاه فایبر

دستگاه فایبر

دستگاه فایبر یکی دیگر از انواع مختلف دستگاه‌های حکاکی و مارکینگ است که با استفاده از اشعه لیزر قادر خواهد بود تا انواع نقش و نگارها را بر روی متریال های مختلف ایجاد کند.

در سالیان گذشته از دستگاه‌های مکانیکی مانند فرز و دریل به همراه دستگاه CNC استفاده می‌شد، و با وجود اینکه کنترل کامپیوتری توانایی کنترل دستگاه را افزایش داده بود، اما هنوز هم برخی نامنظمی‌ها و برش‌های پرت در آنها صورت میگرفت.

با ظهور دستگاه مارکینگ فایبر و بهره‌گیری از لیزر برای حکاکی و مارکینگ ، صنعت حکاکی نیز به عنوان یک رشته جدید بر روی کار آمد و امروزه در بسیاری از شیوه‌های تبلیغاتی مورد استفاده قرار میگیرد .

دستگاه فایبر تحولی در مارکینگ تجهیزات فلزی

دستگاه فایبر به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین و جدیدترین تجهیزات مارکینگ شناخته می‌شود که به‌مرورزمان استفاده از آن بیشتر می‌شود. به تشریح کامل این دستگاه پرداختیم و قابلیت‌های آن را ذکر کردیم، دستگاه فایبر قابلیت حکاکی و مارکینگ بر روی مواد مختلف ازجمله فلزات، پلاستیک، سنگ و مواردی ازاین‌دست را دارد. بنابراین حوزه‌های مختلفی مایل به استفاده از دستگاه فایبر در صنعت خود هستند، و حتی اگر اقدام به خرید دستگاه فایبر نکنند، حداقل به عنوان سفارش می‌توانند از شرکت‌های فعال در صنعت چاپ با دستگاه مارکینگ فایبر کمک بگیرند.

تجهیزات فلزی را می‌توان به دو دسته کلی تقسیم کرد: فلزات سنگین و فلزات سبک و حساس. شرکت‌های تولیدکننده فلزات سبک و حساس مانند قطعات استفاده شده در صنعت کامپیوتر و هوافضا سعی می‌کنند که مشخصات کلی محصول خود به همراه برند شرکت را بر روی محصول حک کنند. دستگاه حکاکی فایبر لیزری در این مرحله وارد می‌شود و نقش خود را نشان می‌دهد. از طرفی، استفاده از این شیوه مارکینگ فقط محدود به حوزه فلزات نیست و استفاده از آن در صنایع پزشکی و تولیدات دارویی نیز اثبات شده است.

امروزه از تکنولوژی حکاکی و مارکینگ در موارد و صنعت های مختلفی استفاده خواهد شد و دستگاه حکاکی فایبر سرعت این موضوع را در صنعت تبلیغات و چاپ بسیار بیشتر کرده است . به همین دلیل هرروزه شاهد رشد سریع خرید و فروش این دستگاه‌ها در بازار هستیم و پیش‌بینی می‌شود دستگاه مارکینگ لیزری جایگزین بسیاری از دستگاه‌های لیزری دیگر میشود.

دریافت لیست قیمت دستگاهها و ماشین آلات

دستگاه فایبر چیست

ما معمولاً در مطالب خود سعی می‌کنیم که در هر سری به معرفی یکی از دستگاه‌های صنعتی بپردازیم و این مطلب خود را به آشنایی بیشتر با دستگاه فایبر و کاربرد آن در حوزه‌های مختلف صنعتی اختصاص داده‌ایم. این دستگاه‌ها اگرچه نسبت به سایر دستگاه‌های حوزه برش و حکاکی جدیدتر هستند، اما با استقبال خوبی از طرف صنعتگران مواجه شدند و امروزه شاهد استفاده از آنها در بخش‌های مختلف صنعت هستیم. رنگ می‌کنیم با معرفی زیر، مختصری از قابلیت‌ها و توانایی این دستگاه‌ها را نشان دهیم.

معرفی دستگاه فایبر

شاید دوست داشته باشید که برای معرفی دستگاه فایبر به جملات کتابی و یا جملات علمی خیلی سخت متوسل شویم، اما در تعریف این دستگاه‌ها، می‌توانیم آنها را به عنوان یک دستگاه برش معرفی کنیم که از اشعه لیزر برای حکاکی و برش سطح نمونه کار استفاده می‌کند. در مورد لفظ فایبر در این دستگاه‌ها نیز باید به وجود فیبرهای نوری در دستگاه و نقش آنها اشاره کنیم. این فیبرها در مسیر حرکت اشعه لیزر قرار دارند و باعث متمرکز کردن اشعه‌های پراکنده و انتقال آن به نازل‌های برش و حکاکی می‌شوند. بنابراین احتمالاً با لحظه‌های دستگاه برش لیزر فایبر یا دستگاه لیزری فایبر نیز در بازار شناخته شوند.

آشنایی با کاربرد دستگاه فایبر

کاربردهای دستگاه فایبر به دو مسئله‌ی اشعه لیزر و همچنین وجود فیبرهای نوری در آنها بستگی دارد. لیزر به عنوان اصلی‌ترین عامل استفاده از این دستگاه‌ها شناخته می‌شود و تنوع کاربرد آنها را بالا می‌برد. یعنی از این دستگاه‌ها هم در حوزه سنگین و هم در حوزه سبک و تجهیزات کوچک استفاده می‌شود. نکته جالب توجه در مورد این دستگاه‌ها، حذف فیبر نوری است که از اتلاف انرژی جلوگیری کرده، دقت دستگاه را بالاتر برده و تولید حرارت در آنها را به حداقل رسانده است. بنابراین می‌توان از دستگاههای فایبر لیزری در حوزه فرش صنایع حساس مانند پزشکی و قطعات الکترونیک استفاده کرد.