فارسی ایرانایرانتهران شنبه تا پنجشنبه 08:00-17:00 5-35320220-031 شنبه تا پنجشنبه 8:00-17:00 02187654321
info@simayeshahr.com
دستگاه برش لیزر
دستگاه CNC
دستگاه چاپ بنر
درخواست لیست قیمت
سیمای شهر > دستگاه چاپ بنر > نکات مهمی که به هنگام خرید قطعات دستگاه بنر باید رعایت شوند
دستگاه چاپ بنر

خرید قطعات دستگاه بنر بسیار مهم است و اگر به مراحل و روند کلی آن توجه کافی نشود، از لحاظ اقتصادی و از لحاظ عملکردی برای دستگاه چاپ نتیجه معکوس خواهد داشت. خرید این قطعات صرفاً انتخاب یک محصول و پرداخت پول آن نیست، بلکه باید شخص خریدار نسبت به دستگاه چاپ خود شناخت کافی داشته باشد و بتواند قطعه‌ی مناسب و متناسب با عملکرد آن را انتخاب کند. با توجه به اینکه برندهای تولیدکننده این دستگاه‌ها و همچنین مدل‌های آنها زیاد هستند، خرید قطعات دستگاه بنر اهمیت ویژه‌ای دارد و فرد باید بتواند بین این تنوع و قطعات مختلف مطابقت کافی ایجاد کند.

توجه به مدل قطعات دستگاه بنر

 یکی از مواردی که در خرید قطعات دستگاه بنر باید مد نظر قرار گیرند، مدل دستگاه چاپ و تناسب این مدل با قطعات انتخابی است. اشاره کردیم که تولیدات شرکت‌های مختلف، متفاوت هستند و در کنار آن‌ها، مدل‌های زیادی نیز تولید شده است. پس هر کدام از این مدل‌ها از لحاظ عملکرد، قابلیت و اندازه متفاوت هستند و باید قطعه متناسب با آنها انتخاب شود. پس وظیفه‌ای یک خریدار در وهله اول این است که نسبت به دستگاه چاپ خود اطلاعات کافی داشته باشد و بداند که هر کدام از این دستگاه‌ها به چه قطعاتی نیاز دارند. انتخاب قطعه متناسب با دستگاه به عملکرد بهتر آن کمک می‌کند.

اهمیت برند در تأمین قطعات

 موضوع مهم دیگری که در انتخاب قطعات دستگاه بنر مورد توجه است این است که شرکت‌های سازنده از چه قطعاتی استفاده کرده‌اند. معمولاً این شرکت‌ها در کاتالوگ دستگاه ذکر می‌کنند که ترجیحاً از قطعات چه برندی در دستگاه استفاده شود و وضعیت هر کدام از این قطعات به چه صورت باشد. این یک چالش مهم برای خریدار است و باید بداند که کدام یک از قطعات می‌تواند به طول عمر بیشتر دستگاه کمک کند. اگر شرکت سازنده دستگاه، در زمینه تولید قطعات یدکی دستگاه چاپ بنر نیز فعالیت دارد، بهتر است از محصولات هما شرکت استفاده کنید و در غیر این صورت از قطعات تولیدی شرکت‌های پیشنهاد شده توسط شرکت سازنده دستگاه بهره ببرید.

اهمیت قابلیت دستگاه در فروش دستگاه چاپ بنر

فراموش نکنیم که قابلیت یک دستگاه در فروش دستگاه چاپ بنر بسیار تاثیرگذار است و حتی روند کار شرکت را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. بنابراین عمدتاً شاهد هستیم که در روند نامگذاری این دستگاه‌ها به قابلیت‌ها و ویژگی‌های ساختاری آنها نیز اشاره می‌شود. در نهایت، قابلیت‌های دستگاه به عنوان یکی از اصلی‌ترین معیارهای قیمت گذاری آنها نیز در نظر گرفته می‌شود و قیمت این دستگاه‌ها در مدل‌های مختلف متفاوت است. بنابراین وقتی که از یک فروشنده در مورد قیمت یک دستگاه می‌پرسیم، پاسخ ما را با یک سؤال دیگر می‌دهند و در مورد برند و مدل دستگاه انتخابی ما می‌پرسند.

مسئله قیمت در فروش دستگاه چاپ بنر

 قیمت دستگاه‌های چاپ بنر در فروش آن‌ها تأثیر گذار است و حتی باعث می‌شود که  روند انتخاب یک دستگاه تحت تأثیر قرار گیرد. قیمت این دستگاه‌ها به مسائل مختلفی وابسته است و فاکتورهایی مانند محبوبیت برند تولید کننده، قابلیت‌ها و اندازه دستگاه بنر، نوع و مدل آنها، گارانتی و خدمات پس از فروش و حتی دسترسی به خود دستگاه و قطعات یدکی آن در این قیمت گذاری تأثیر گذار هستند. بحث محبوبیت برند و اندازه دستگاه تا حدود زیادی تحت تأثیر شرکت تولید کننده است.

در واقع شرکت تولیدکننده تصمیم می‌گیرد که در یک دستگاه از چه قابلیت‌هایی استفاده شود و کیفیت دستگاه به چه صورت باشد. به همین دلیل، شاهد هستیم که قیمت دستگاه چاپ بنر کونیکا ۱۰۲۴ قیمت دستگاه چاپ بنر کونیکا ۵۲۶ متفاوت است. همچنین قیمت دستگاه‌های تولیدی شرکت کونیکا با دستگاه‌های تولیدی شرکت اسپکترا یا شرکت زار متفاوت است و این یک معیار خوب در قیمت گذاری آنها به شمار می‌رود.

البته لازم است که به اندازه دستگاه در مسئله فروش دستگاه چاپ بنر نیز توجه شود. با یک بررسی ساده در بازار خرید و فروش این محصولات، می‌بینیم که قیمت دستگاه چاپ بنر عرض ۱ متر با قیمت دستگاه چاپ بنر عرض ۱۸۰ تفاوت محسوسی دارند که ناشی از توانایی دستگاه در چاپ بنرهای مختلف است.