فارسی ایرانایرانتهران شنبه تا پنجشنبه 08:00-17:00 5-35320220-031 شنبه تا پنجشنبه 8:00-17:00 02187654321
info@simayeshahr.com
دستگاه برش لیزر
دستگاه CNC
دستگاه چاپ بنر
درخواست لیست قیمت
سیمای شهر > جوهر دستگاه چاپ > جوهر اکوسالونت و حقایقی در مورد آنها

جوهر اکوسالونت و حقایقی در مورد آنها

جوهر اکوسالونت به‌خوبی توانسته‌اند جای خالی یک جوهر سالم و اقتصادی را در صنعت چاپ بنر و پوسترهای تبلیغاتی پر کنند و تقریباً تمامی فعالان این صنعت تجربه کار با این جوهرها را داشته‌اند. بنابراین، با توجه به بحث‌های مختلفی که در مورد دستگاه‌های اکوسالونت و جوهرهای آنها صورت گرفته است، بسیاری از افراد در توصیف آنها از واژه‌ها و تعریف‌های افراطی استفاده می‌کنند که می‌تواند گمراه‌کننده باشد. این توصیف‌های اغراق‌آمیز فقط به قیمت یا خصوصیات جوهر ختم نمی‌شوند و در بسیاری از موارد دستگاه‌های چاپ را نیز شامل می‌شود.

توصیف‌های نابجا از دستگاه‌های اکوسالونت باعث شده است که تناقض بسیاری بین شنیده‌ها و واقعیت این دستگاه‌ها ایجاد شود و این موضوع می‌توان بر میزان خریدوفروش دستگاه اکوسالونت تأثیر منفی گذاشته و ذهنیت افراد نیز به آنها منفی شود. بنابراین، با توجه به این ضرورت، در این مطلب به توصیفی کلی در مورد جوهر اکوسالونت خواهیم پرداخت که می‌تواند ماهیت بسیاری از این گفته‌ها را روشن کند. پس با ما همراه باشید!

واقعیت و حقیقت جوهرهای اکوسالونت

جوهر اکوسالونت بر پایه حلال‌های سازگار با محیط‌زیست و غیرتهاجمی تولید می‌شوند، و این بدین معنی است که میزان تولید مواد فرار آلی (VOCs) در این جوهرها از جوهرهای سالونت سنتی کمتر است. بااین‌وجود، آنچه به عنوان تعریف حلال‌های سنتی بیان می‌شود و قابلیت‌های آنها را اعلام می‌کنند، این است که توانایی چاپ بر روی سطوح و مواد مختلف را دارند و می‌توان به‌راحتی سطوح پوششی و غیر پوششی را چاپ کنند. این تعریف باعث می‌شود که کاربران، باوجود بهتر بودن جوهرهای اکوسالونت از لحاظ زیست محیطی و سلامت انسان، به جوهرهای سالونت تمایل داشته باشند و از آنها به عنوان جوهر ضدآب، مقاوم در برابر سایش و جوهر مقاوم در برابر نور خورشید یاد کنند.

اما واقعیت دستگاه‌ها و جوهر اکوسالونت فراتر از این تعریف‌هاست و شامل مشخصاتی می‌شوند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. این واقعیت‌ها عبارت‌اند از:

محدوده رنگ

یکی از مزایای استفاده از جوهرهای اکوسالونت این است که می‌تواند طیف رنگ گسترده‌تری نسبت به سایر جوهرها پوشش دهد. علاوه بر محدوده رنگی استاندارد CMYK، جوهرهای اکوسالونت در نورهای سیاه، نور قرمز، سیاه و سفید، نارنجی، سبز، بنفش، سفید و حتی نقره و فلزی نیز کاربرد دارند و طرح‌های متنوعی ارائه می‌دهند. به‌طورمعمول، استفاده از جوهرهای اکوسالونت می‌تواند به تولید رنگ‌های روشن‌تر و باکیفیت‌تر منجر شود.

دلیل این امر این است که جوهرهای اکوسالونت به‌طور مستقیم با بستر در ارتباط هستند و درنتیجه به صورت براق بر روی سطوح چاپ می‌شوند و حالت براق آنها حفظ می‌شود. در مقابل، سایر دستگاه‌های چاپ این کیفیت را ارائه نمی‌دهند و تنوع رنگی کمتری دارند.

 

قیمت دستگاه‌ها و جوهر اکوسالونت

یکی دیگر از مواردی که در مورد دستگاه‌ اکوسالونت و جوهرهای آنها بیان می‌شود، مقرون‌به‌صرفه بودن آنهاست. البته برخی از خوانندگان این مقرون‌به‌صرفه بودن را با ارزان بودن جوهر اشتباه می‌گیرند. قیمت دستگاه اکوسالونت نسبت به دستگاه چاپ سالونت یا لاتکس بیشتر است و این دلایل مختلفی دارد. به‌عنوان‌مثال، دستگاه‌های اکوسالونت دارای نازل‌های بیشتری هستند و این به معنی کیفیت چاپ بالاتر آنهاست. از طرف دیگر جوهر اکوسالونت قیمت بالاتری دارد و سازوکار پیچیده‌تری دارد.

اما دلیل اینکه استفاده از دستگاه‌های چاپ اکوسالونت را مقرون‌به‌صرفه می‌دانند این است که این دستگاه چاپ با دوام بالاتری ایجاد می‌کند. با توجه به این موضوع، نیاز به چاپ کمتری وجود دارد و هزینه کلی را کاهش می‌دهد. یکی دیگر از دلایل اقتصادی بودن این دستگاه‌ها، عدم نیاز به نصب تجهیزات جانبی مانند دستگاه تهویه است. میزان تولید ترکیبات آلی مضر در جوهرهای اکوسالونت پایین است و نیازی به نصب تهویه ندارد.

جوهرهای اکوسالونت به‌راحتی بازیافت می‌شوند و درصد بازیافت بالایی دارند، این درصد بازیابی بالا باعث می‌شود درصد کمتری از جوهر هد رود و درنهایت به سود صاحب آنها شود.

هنگامی‌که به مرحله تصمیم‌گیری در مورد انتخاب دستگاه چاپ و جوهر آن می‌رسید، مهم‌ترین چیز این است که اطلاعات مربوط به هر سیستم را مشخص کنید و سپس نوع دستگاه چاپ و نوع جوهر را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید. اگر در مورد انتخاب خود مطمئن نیستید، کارشناسان گروه سیمای شهر آمادگی ارائه هر نوع مشاوره به شما را خواهند داشت و می‌توانید از آخرین به‌روزرسانی دستگاه‌ها و تغییرات قیمت دستگاه چاپ اکوسالونت مطلع شوید.

 

دوام و ماندگاری

اگر شما قصد استفاده از بنر یا پوسترهای تبلیغاتی در فضای باز را دارید و احتمال برخورد آنها با باران یا نور آفتاب وجود دارد، نیاز دارید که جوهر اکوسالونت را با استفاده از عناصر و مواد پوششی مقاوم کنید. باران، باد و خورشی می‌توانند بر ساختار جوهر تأثیر بگذارند و اگر از لایه پوششی استفاده نشود به‌مرورزمان فرسوده می‌شوند و با افت کیفی قابل توجهی مواجه می‌شوند.

البته سازندگان دستگاه اکوسالونت یک راهکار مناسب برای این کار پیدا کرده‌اند. به‌عنوان‌مثال، جوهرهای اولترا اکوسالونت نوع جدیدی از این حلال‌ها هستند که آزمون‌های استقامتی مختلف مانند ارزیابی مقاومت سایشی، مقاومت شیمیایی و دوام در فضای باز را گذرانده‌اند. البته باید اذعان کرد که این جوهرها هنوز هم به لایه محافظ نیاز دارند و باید از مواد پوششی در مورد آنها استفاده کرد.

زمان لازم برای خشک شدن جوهراکوسالونت

یکی از موضوعاتی که سایر جوهرها مانند جوهرهای سالونت و جوهرهای لاتکس بر روی آن مانور می‌دهند، خشک شدن جوهر بلافاصله پس از خروج از دستگاه چاپ است. قطعاً این موضوع درست است و به دلیل ماهیت فرار بودن ماده پایه آن، سریع خشک می‌شوند. اما در جوهرهای اکوسالونت خبری از حلال‌های فرار آلی نیست و این باعث می‌شود که دیرتر خشک شود.

اما با توجه به تجربه کاری من، صبر کردن برای خشک شدن بنرها و پوسترها می‌تواند بهتر از به خطر انداختن سلامت شخصی باشد. از طرفی کیفیت چاپی که توسط دستگاه‌های اکوسالونت ارائه می‌شود، بسیار مناسب بوده و اگر کمی زمان بگذارید مطمئناً نتیجه بهتری دریافت خواهید کرد. علاوه بر این دستگاه‌های چاپ اکوسالونت را می‌توان با استفاده از جوهرهای غلیظ سریعتر کرد.

مسائل زیست محیطی

جوهرهای سالونت میزان انتشار مواد آلی فرار بالایی به اتمسفر دارند و این به معنی وجود مواد خطرناک در محیط کارگاه است. بااین‌حال، جوهرهای اکوسالونت فاقد این مواد آلی هستند و به عنوان جوهرهای غیرتهاجمی شناخته می‌شوند. علاوه براین، غلظت بالای جوهرهای اکوسالونت به معنی وجود رنگدانه‌های فراوان در محلول آن است و به معنی مصرف کمتر جوهر در فرایند چاپ است. از طرفی جوهرهای اکوسالونت دارای مجوزهای زیست محیطی هستند که به آنها امکان استفاده در محیط‌های بسته و بدون تهویه را می‌دهد. البته اداره‌های استاندارد آمریکا هنوز هم دستگاه‌های اکوسالونت را بدون خطر معرفی نکرده و به مواردی مانند رنگ یا مواد شیمیایی آنها ایراد می‌گیرد.

 

بنر تبلیغاتی چیست ؟

بنر تبلیغاتی چیست ؟

0.0 00 بنر تبلیغاتی چیست ؟ طراحی بنر : طراحی بنر ، جزو مراحل اولیه برای تبلیغات اینترنتی ( تبلیغات آنلاین ) و اجتماعی ( محیطی ) می باشد ، از طرفی شاید مهمترین بخش برای شروع انتشار اگهی انتخاب و طراحی بنر خوب و مناسب برای به تصویر کشیدن محتویات دلخواه شما می باشد . بنر تبلیغاتی...
بیشتر بخوانید
دستگاه CNC چیست ؟

دستگاه CNC چیست ؟

0.0 00 CNCمخفف computer numerical control مي باشد در ايران اين ماشين ها CNC خالي خوانده ميشوند ولي نام آنها به فارسي ماشين هاي (دستگاه هاي ) كنترل عددي ترجمه مي شود . نسل اول اين دستگاه ها NC ها بوده اند يعني كامپيوتر را نداشته است و دستگاه طبق منطقي خاص دستورات را درك مي كرده مثلا با استفاده از كارت...
بیشتر بخوانید
نکاتی در مورد خرید دستگاه بنر

نکاتی در مورد خرید دستگاه بنر

0.0 00 خرید کردن همیشه جذاب است و پرداخت پول آن سخت، حال اگر هدف ما خرید دستگاه بنر با قیمت بالا باشد، هم جذابیت کار بیشتر می‌شود و هم پرداخت پول آن سخت‌تر. این یک حقیقت است که هرچی یک دستگاه گرانتر باشد، احتمال به کسب درامد با آن بیشتر است و خرید آن...
بیشتر بخوانید
دستگاه چاپ بنر

نکات مهمی که به هنگام خرید قطعات دستگاه بنر باید رعایت شوند

0.0 00 خرید قطعات دستگاه بنر بسیار مهم است و اگر به مراحل و روند کلی آن توجه کافی نشود، از لحاظ اقتصادی و از لحاظ عملکردی برای دستگاه چاپ نتیجه معکوس خواهد داشت. خرید این قطعات صرفاً انتخاب یک محصول و پرداخت پول آن نیست، بلکه باید شخص خریدار نسبت به دستگاه چاپ خود...
بیشتر بخوانید
دستگاه برش لیزری فلزات

آشنایی با بخش‌های دستگاه برش لیزری فلزات

0.0 00 وقتی که بحث ما آشنایی با یک دستگاه برش لیزری فلزات باشد، یک راهکار ایده آل برای آشنایی بیشتر با این دستگاه، کسب اطلاعات در مورد بخش‌های مختلف آن و وظیفه هر کدام از این بخش‌هاست. در حقیقت، درک ما از این ابزارها و قطعات باعث می‌شود که دستگاه مورد نظر را از...
بیشتر بخوانید
عوامل قیمت دستگاه چاپ بتر

عوامل قیمت دستگاه چاپ بنر

5.0 01 همه ما دوست داریم که نحوه تعیین قیمت دستگاه چاپ بنر را بدانیم و مطلع باشیم که دستگاه مورد نظر تحت چه شرایطی قیمت گذاری شده است. شاید چند دستگاه از لحاظ قابلیت با یکدیگر مشابه باشند، شرکت‌های تولید کننده آنها از قیمت‌های متفاوتی برای آنها استفاده می‌کند. اینجا این سؤال پیش می‌آید...
بیشتر بخوانید

جوهر اکوسالونت و حقایقی در مورد آنها

5.0 01 جوهر اکوسالونت و حقایقی در مورد آنها جوهر اکوسالونت به‌خوبی توانسته‌اند جای خالی یک جوهر سالم و اقتصادی را در صنعت چاپ بنر و پوسترهای تبلیغاتی پر کنند و تقریباً تمامی فعالان این صنعت تجربه کار با این جوهرها را داشته‌اند. بنابراین، با توجه به بحث‌های مختلفی که در مورد دستگاه‌های اکوسالونت و...
بیشتر بخوانید
قیمت دستگاه برش لیزری کوچک

عوامل موثر در قیمت دستگاه برش لیزری کوچک

5.0 02 ه عنوان یک خریدار، شاید نحوه تعیین قیمت دستگاه برش لیزری کوچک  برای شما جای سؤال داشته باشد و در مورد آن ابهامات زیادی داشته باشید، اما در این مطلب ما علاوه بر اینکه برخی از خصوصیات این دستگاه‌ها را معرفی می‌کنیم، تأثیر آنها را بر قیمت دستگاه نیز نشان خواهیم داد. کسانی...
بیشتر بخوانید
دستگاه فایبر

دستگاه فایبر چیست ؟

0.0 00 دستگاه فایبر چیست؟ دستگاه فایبر یکی دیگر از دستگاه‌های حکاکی و مارکینگ است که با استفاده از اشعه لیزر می‌تواند انواع نقش و نگارهای مختلف را ایجاد کند. در سالیان گذشته از دستگاه‌های مکانیکی مانند فرز و دریل به همراه دستگاه CNC استفاده می‌شد، و باوجوداینکه کنترل کامپیوتری توانایی کنترل دستگاه را افزایش داده...
بیشتر بخوانید