فارسی ایرانایرانتهران شنبه تا پنجشنبه 08:00-17:00 5-35320220-031 شنبه تا پنجشنبه 8:00-17:00 02187654321
info@simayeshahr.com
دستگاه برش لیزر
دستگاه CNC
دستگاه چاپ بنر
درخواست لیست قیمت
سیمای شهر > دستگاه برش لیزر > آشنایی با بخش‌های دستگاه برش لیزری فلزات
دستگاه برش لیزری فلزات
Rate this post
وقتی که بحث ما آشنایی با یک دستگاه برش لیزری فلزات باشد، یک راهکار ایده آل برای آشنایی بیشتر با این دستگاه، کسب اطلاعات در مورد بخش‌های مختلف آن و وظیفه هر کدام از این بخش‌هاست. در حقیقت، درک ما از این ابزارها و قطعات باعث می‌شود که دستگاه مورد نظر را از لحاظ عملکرد تحلیل کنیم و بدانیم که این دستگاه در چه حوزه‌ای قابل استفاده است. در یک دستگاه برش لیزری فلزات از پنج قطعه زیر به عنوان قطعات اصلی یاد می‌شود.

قطعات بکار رفته در دستگاه برش لیزری فلزات

  • تیوب لیزر : به عنوان محل تولید اشعه لیزر شناخته می‌شود و اشعه‌های پراکنده از این تیوب خارج شده و به سطح عدسی و آینه می‌تابد. تیوب لیزر نقش مهمی در تعیین نوع اشعه و نحوه استفاده از آن دارد.
  • محورهای حرکتی : محورها به عنوان رابط اصلی بین     موتور دستگاه و ابزار برشی عمل می‌کنند. این محورها با حرکت خود در جهت‌های مختلف زمینه حرکت نازل برشی را  به شکلهای مختلف فراهم می‌کنند و در نتیجه می‌توان از دستگاه برای برش‌های دو بعدی و سه بعدی استفاده کرد.
  • نرم افزار کنترل دستگاه : نرم افزار به عنوان مغز و هوش مصنوعی دستگاه برش لیزری فلزات در نظر گرفته می‌شود و در محیط این نرم افزار، اپراتور تعیین می‌کند که نحوه حرکت ابزارها و سیستم حرکتی دستگاه به چه شکل باشد. این نرم افزار در کارایی و عملکرد دستگاه بسیار تاثیرگذار است باعث می‌شود که دقت کار دستگاه در حد میلی متر و حتی کمتر نیز باشد.
  • موتور و شاسی : شاسی به عنوان بدنه اصلی دستگاه برش لیزری شناخته می‌شود و قطعات مختلف بر روی آن قرار می‌گیرند تا یک دستگاه ایجاد شود. موتور نیز به عنوان عامل اصلی حرکت دستگاه شناخته می‌شود که با محورها در ارتباط است و زمینه حرکت نازل برشی را فراهم می‌کند.
  • نازل برشی : نازل برشی به عنوان آخرین قسمت دستگاه در ارتباط با اشعه لیزر است و در حقیقت پهنا و میزان اشعه خروجی از دستگاه در این بخش تعیین می‌شود. نازل برشی به طور مستقیم با سطح نمونه کار در ارتباط نیست و تنها وظیفه تاباندن اشعه لیزر را برعهده دارد.

مطالب مشابه:

 

آشنایی با بخش‌های دستگاه برش لیزری فلزات